Okruh po Islande

Termín: 28.07.- 05.08. 2019

Termín: 04.08.-12.08.2019

Termín: 18.08.-26.08.2019

Cena zahŕňa:

 • letenka Budapešť – Keflavik – Budapešť  (zmena mena osoby alebo stornovanie letenky za poplatok a cien leteckej spoločnosti)
 • letiskové poplatky
 • transfery v rámci Islandu
 • 7x ubytovanie s raňajkami
 • poistenie CK proti úpadku
 • slovenský sprievodca počas pobytu

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie (cca 16 EUR/osoba/9 dní)
 • obedy a večere  (700 EUR/ osoba /8 dní)
 • plavba za veľrybami cca 3,5 hodiny (65 EUR/osoba)
 • vstup do termálneho kúpaliska v Myvatn (od 25 EUR/osoba- neobmedzený čas)
 • ďalšie služby neuvedené v programe

Program:

1. deň

Odlet  z  letiska v Budapešti do Keflaviku na Islande. Na letisku si skupinu preberie slovenský sprievodca, ktorý prepraví skupinu do Reykjaviku, kde je zabezpečené ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách prehliadka mesta –city walk. Prezretie Perlan, chrám Hallgrimskirkja, ktorý je najvyššou budovou v meste a pripomína raketoplán. Prechádzka po nábreží, kde sa nachádza koncertná sála Harpa, ktorá bola otvorená v roku 2011. Na nábreží je postavená oceľová skulptura vikinskej lode a tiež sa tu nachádza dom  Höfði (miesto stretnutia Michala Gorbačova a Ronalda Regana). Poobede krátky 1-hodinový trek k horúcej termálnej rieke, kde je možnosť kúpania sa. Ubytovanie a nocľah v Hveragerdi.

3. deň

Presun do Národného parku Pingvellir (v roku 930 tu bol založený prvý parlament sveta) a nachádza sa tu prechod medzi americkou a európskou tektonickou doskou. Ďalej pokračovanie po trase Golden circle so zastávkou pri gejzíre Strokkur  a vodopáde Gulfoss  a kráteri Kerið. Pokračovanie na juhovýchod a cestou zastávka pri vodopádoch Seljandfoss a Skogafoss a sopke  Eyjafjallajökull( vybuchla v roku 2010). Ubytovanie v oblasti.

4. deň

Ranný hodinový nenáročný trek k najstaršiemu outdorovému  termálnemu kúpalisku, možnosť kúpania sa. Presun k Viku- čierna pláž s kamennými útvarmi a pokračovanie po juhu cestou  č.1 so zastávkou  na Dyrhólaey- najjužnejší výbežok Islandu. Presun do dedinky Kirkjubæjarklaustur a prehliadka neďalekého malebného kaňona Fjarðarárgljúfur  Ubytovanie a nocľah v oblasti.

 

 

5. deň

Presun do ľadovcovej lagúny Jökulsárión  a ďalej na severovýchod cez malebné mestečká pri fjorde -Egirstadir a Seydisfjodur. Hodinový trek  na vodopád Hengifoss. Nocľah v  Seydisfjodur.

6. deň

Cesta na divoký sever  popod sopku Krafla. Príchod do oblasti Myvatn a prechádzka po sadrovcovej a sírnatej oblasti Hverarond (pole s vulkanickou aktivitou v podobe bahenných jazierok).Kúpanie v geotermálnom kúpalisku alebo možnosť kúpania sa v jaskyni Grotta, kde sa natáčala filmová séria “Game of Thrones”. Nocľah v Myvatn.

7. deň

Pokračovanie smerom na Husavik, cestou  krátka zastavenie  pri vodopáde Dettifoss. V meste Husavik plavba loďou za veľrybami, kto nebude mať záujem o plavbu, voľný program v Husaviku. Večer príchod do Akureyri, spanie v romantickom hosteli v Akureyri.

8. deň

Raňajky v meste a 2 hodinová prehliadka mesta ku kostolu Akureyrakirkja a do botanickej záhrady. Presun na polnočný let z Keflaviku.

9. deň

V raňajších hodinách prílet do Budapešti.

Cena za osobu:

1 980 €