Island za 6 dní

Termín: 02.05. – 07.05.2020

Termín: 08.06. – 13.06.2020

Cena zahŕňa:

  • letenka  Budapešť-Keflavik-Budapešť (zmena mena osoby alebo stornovanie letenky za poplatok a cien leteckej spoločnosti)
  • letiskové  poplatky
  • transfery v rámci Islandu
  • 5x ubytovanie s raňajkami
  • poistenie CK proti úpadku
  • slovenský sprievodca počas pobytu

Cena nezahŕňa:

  • cestovné poistenie (cca 16 EUR/osoba/6 dní)
  • obedy a večere (700 EUR/ osoba /5 dní)
  • blue laggon: 40 EUR/osobu
  • ďalšie služby neuvedené v programe

Program:

1.deň

Islandské dobrodružstvo začína odletom z letiska Budapešť a príletom do Keflaviku na Islande. Na letisku bude čakať slovenský sprievodca, ktorý prepraví skupinu autom do Reykjaviku kde bude aj ubytovanie.

2. deň

Raňajky a presun k neďalekej Blue Lagoon prírodnému geotermálnemu kúpalisku, ktoré je najslávnejšie a určite najlepšie na Islande, kde sa dá úžasne zrelaxovať a zregenerovať. Odchod z lagúny je poobede do hlavného mesta Reykjaviku.Prehliadka hlavného mesta – city walk. Prezretie Perlan, chrámu Hallgrimskirkja, ktorý je najvyššou budovou v meste a pripomína raketoplán. Prechádzka po nábreží, kde sa nachádza koncertná sála Harpa, ktorá bola otvorená v roku 2011. Na nábreží je postavená oceľová skulptura vikinskej lode a tiež sa tu nachádza dom  Höfði (miesto stretnutia Michala Gorbačova a Ronalda Regana). Pokračovanie ulicou Laugavegur, kde sa nachádzajú obchody, kaviarne, bary a reštaurácie. Tu bude priestor na ochutnanie niektorej z miestnych kulinárskych špecialít, buď velrybu, fermentovaného žraloka, puffina, ovčiu hlavu alebo najčerstvejšiu rybu priamo z oceána. Večer je možnosť zažiť nočný život v niektorých z barov.Nocľah je v hoteli v Reykjaviku.

3. deň

Po raňajkách odchod do Golden circle. Presun cez Národný park Pingvellir.(v roku 930 tu bol založený prvý parlament sveta) a nachádza sa tu prechod medzi americkou a európskou tektonickou doskou. Ďalej pokračovanie po trase Golden circle so zastávkou pri gejzíre Strokkur  a vodopáde Gulfoss  a kráteri Kerið. Pokračovanie do mestečka Hvaragerdi, kde sú najaktívnejšie geotermálne oblasti Islandu. Je možnosť urobiť krátku túru (45 min) k unikátnym horúcim prameňom priamo v horách, kde sa dá kúpať. Nocľah je v hoteli v oblasti.

4. deň

Po raňajkách odchod na juhovýchod, cestou prechádzka k vodopádu Seljalandsfoss, ktorý je zaujímavý tým, že chodníkom sa dá prejsť zozadu po celej šírke vodopádu. Cestou je vidieť ďalší vodopád Skógafoss, ktorý je 63 metrov vysoký a patrí medzi najmohutnejšie v krajine.Cesta vedie popod mohutné sopky a najznámejšou je Eyjafjallajökull, ktorá vybuchla v roku 2010 a priamo pod ňou sa nachádza (30 min chôdze)  najstarší vonkajší bazém s rovnakou celoročnou teplotou,  kde sa dá výborne zrelaxovať.Pokračuje sa cestou okolo oceána, ktorý lemujú čierne pláže a kde sa nachádzajú skalnaté útvary na pláži Reynisfjara a sklalná brána na ostrove Dyrhólaey a v diaľke je možnosť vidieť Vestmanské ostrovy. Poobede zastávka v malom meste Vik a cesta tento deň končí v dedinke Kirkjubæjarklaustur, kde je aj nocľah v hoteli.

5. deň

Ráno 2 hodinová prechádzka k blízkemu kaňonu Fjarðarárgljúfur. Presun do ľadovcovej lagúny Jökulsárión a ďalej na severovýchod cez malebné mestečká pri fjorde – Egirstadir a Seydisfjodur. Hodinový trek na vodopád Hengifoss. Nocľah v Seydisfjodur.

6. deň

Cesta naspäť do Keflaviku, večer odlet do Budapešti.

Cena za osobu:

1 450 €