Okruh po Islande

(29.7. – 06.8. 2017)

(05.8.-13.08.2017)

(19.8.-27.08.2017)

Cena za osobu: 1690 EUR

Cena zahŕňa:

 • letenka Viedeň – Keflavik – Viedeň (zmena mena osoby alebo stornovanie letenky za poplatok a cien leteckej spoločnosti)
 • letiskové poplatky
 • transfery v rámci Islandu
 • 7x ubytovanie s raňajkami
 • poistenie CK proti úpadku
 • slovenský sprievodca počas pobytu

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie (cca 16 EUR/osoba/9 dní)
 • obedy a večere  (700 EUR/ osoba /8 dní)
 • plavba za veľrybami cca 3,5 hodiny (65 EUR/osoba)
 • vstup do termálneho kúpaliska v Myvatn (od 25 EUR/osoba- neobmedzený čas)
 • ďalšie služby neuvedené v programe

Program:

1. deň

Odlet  z viedenského letiska s nočným príletom do Keflaviku na Islande. Ubytovanie je priamo v letiskovom hoteli (Airport hotel Smari). Na letisku bude čakať slovenský sprievodca, ktorý si prevezme účastníkov.

2. deň

Ráno  odjazd autom  so sprievodcom  do Reykjaviku. Spoločné raňajky v miestnej pekárni Sandholdt  a následná prehliadka mesta –city walk. Prezretie Perlan, chrám Hallgrimskirkja, ktorý je najvyššou budovou v meste a pripomína raketoplán. Prechádzka po nábreží, kde sa nachádza koncertná sála Harpa, ktorá bola otvorená v roku 2011. Na nábreží je postavená oceľová skulptura vikinskej lode a tiež sa tu nachádza dom  Höfði (miesto stretnutia Michala Gorbačova a Ronalda Regana). Poobede krátky 1-hodinový trek k horúcej termálnej rieke, kde je možnosť kúpania sa. Ubytovanie a nocľah v Hveragerdi.

3. deň

Presun do Národného parku Pingvellir (v roku 930 tu bol založený prvý parlament sveta) a nachádza sa tu prechod medzi americkou a európskou tektonickou doskou. Ďalej pokračovanie po trase Golden circle so zastávkou pri gejzíre Strokkur  a vodopáde Gulfoss  a kráteri Kerið. Pokračovanie na juhovýchod a cestou zastávka pri vodopádoch Seljandfoss a Skogafoss a sopke  Eyjafjallajökull( vybuchla v roku 2010). Ubytovanie v oblasti.

4. deň

Ranný hodinový nenáročný trek k najstaršiemu outdorovému  termálnemu kúpalisku, možnosť kúpania sa. Presun k Viku- čierna pláž s kamennými útvarmi a pokračovanie po juhu cestou  č.1 so zastávkou  na Dyrhólaey- najjužnejší výbežok Islandu. Presun do dedinky Kirkjubæjarklaustur a prehliadka neďalekého malebného kaňona Fjarðarárgljúfur  Ubytovanie a nocľah v oblasti.

 

 

5. deň

Presun do ľadovcovej lagúny Jökulsárión  a ďalej na severovýchod cez malebné mestečká pri fjorde -Egirstadir a Seydisfjodur. Hodinový trek  na vodopád Hengifoss. Nocľah v  Seydisfjodur.

6. deň

Cesta na divoký sever  popod sopku Krafla. Príchod do oblasti Myvatn a prechádzka po sadrovcovej a sírnatej oblasti Hverarond (pole s vulkanickou aktivitou v podobe bahenných jazierok).Kúpanie v geotermálnom kúpalisku alebo možnosť kúpania sa v jaskyni Grotta, kde sa natáčala filmová séria “Game of Thrones”. Nocľah v Myvatn.

7. deň

Pokračovanie smerom na Husavik, cestou  krátka zastavenie  pri vodopáde Dettifoss. V meste Husavik plavba loďou za veľrybami, kto nebude mať záujem o plavbu, voľný program v Husaviku. Večer príchod do Akureyri, spanie v romantickom hosteli v Akureyri.

8. deň

Raňajky v meste a 2 hodinová prehliadka mesta ku kostolu Akureyrakirkja a do botanickej zahrady. Presun na polnočný let z Keflaviku.